Szycie – niby wówczas się robi

Dzisiejszy tekst jest sprowadzony do kobiet szyjących ;). Kilkukrotnie pytaliście mnie o to, w jaki tryb niszczę swoje niepowtarzalne ubrania a jako sobie radzę bez owerloka. Postanowiłam wówczas w celu, na przykładzie sukni we flamingi z ostatniego wpisu, przedstawić Wam kiedy owo tworzę. Tak istnieje wówczas chociaż jeden spośród modeli, nie dowolną informację wykańczam tak samo, ale w dawkę możliwości, kiedy zrobię coś modnego czy potem przedstawię Wam mój rodzaj wykończenia.
Czym jest owerlok? Jeżeli szyjecie, toż tak wiecie, że stanowi ostatnie maszyna lub ścieg, którego zużywa się do wykańczania odzieży. Brzegi wyglądają wtedy estetycznie, są równo przycięte oraz ochronione przed pruciem. Absolutnie wszelkiego przecież stawać na nabądź specjalnej, przeznaczonej do obecnego organizacji, również niszcząc własne artykuły (właśnie jak i ja), używa swej maszyny krawieckiej.

Generalnie zasada, którą odpowiedziała stanowi specjalnie praktyczna: jeśli więc dodatkowe, staram się zwyczajnie ukryć brzegi materiału!
Często natomiast od poprzednia uzyskuję w bliskim szyciu szew francuski, przedstawiła mi go wieki temuż moja mama. Wierzy on na aktualnym, iż łączymy klasycznym ściegiem brzegi środka na jasnej witrynie, i dalej odwracamy wyrób oraz mieszamy go na cesze lewej. Wymagamy dlatego myśleć przy krojeniu, żeby dodać mały zapas materiału. Tymże jedynym końce naszej tkaniny zostaną schowane do klucza a stronę będzie przypominała wyjątkowo estetycznie.
W owym modelu sukienki zastosowała także tunele (w dziale także na ramionach), do których nawlekłam gumkę. W aktualny tryb powstały ściągacze, i sukienka przylgnęła do grona.
Brzegi u dołu sukienki, jak również falbany, wykończyłam wprost na świecie. Wystarczyło tylko podwinąć i zszyć podłożenie.
Całość zaprasować na szwach i dojrzałe! 😉

Tags:  ,