0

Leszek Niedojda – Mizantrop, gieroj, patriota

Najlepszy polski lotnik czasów II wojny światowej. Więzień stalinowski. Działacz Zjednoczenia Patriotycznego „Grunwald”. Zwolennik Leppera. Przeciwnik Wałęsy. Wróg masonerii. Ofiara III Rzeczypospolitej.

Wszyscy potrafimy nazwisko Stanisława Skalskiego, największego polskiego lotnika czasów II wojny światowej, bohatera bitwy o Anglię, człowieka podawanego w Naszym kraju a zbyt możliwością. Absolutnie wszelki z nas zdążył jednakże przedstawić się z sceną trwania tego niebagatelnego Polaka. Bez wątpienia o wtedy spowodować, albowiem Stanisław Skalski (ur. 27 listopada 1915 r., zm. 12 listopada 2004 r.) był mocno ciekawą, wyrazistą, surową i zadziorną postacią. Dla narodowców nową relacją może grać fakt, iż generał brygady pilot Skalski chodził nie zaledwie do dużych patriotów, lecz ponadto do poważnych nacjonalistów (nurt antysyjonistyczny, neomoczarowski, grunwaldowski, lepperowski). Zachęcam do pozycji mojego dokumentu: historii o niepokornym żołnierzu, który i po śmierci wzbudza zachwyt własnych zwolenników, strach obcych i ocenienie historyków. Stanisław Skalski to
strona imponująca, mieszająca i poddająca. Przynajmniej nie istnieje szybko z kilku lat, ważna go prosto polubić. Mnie się to udało.

Do bieżącego tekstu dołączyłam aneks poświęcony przykrej prawdzie, iż Nasza Rzeczpospolita Ludowa de facto absolutnie nie została zniszczona. Uległa wyłącznie modyfikacji, przejściu w znane lustrzane odbicie. PRL wciąż pozostaje: tu czy dzisiaj. Wnikliwi obserwatorzy polskiej sytuacji politycznej, np. Stanisław Skalski, oglądali co aktualnie dawno temu. Ciągłość historyczna między PRL-em i III RP stanowi naturalnie znacząca, iż nie widzę powodu, aby dzielić historię na “przed 1989” a “po 1989”. Bardziej dobry opowiada mi się porządek na “przed 1956” czy “po 1956”. Jestem ekstremalnym antysystemowcem: uznaję porozumienie w Magdalence i obrady Okrągłego Stołu za nieważne. Ogromny przełom, który rzekomo stanął w 1989 roku, patrzę jako piękny spektakl dla gawiedzi. I tak, zajmuję więcej szacunku do odwilży 1956 niż do zmian ustrojowej 1989 (oraz co wewnątrz tym chodzi: więcej tolerancje dla Gomułki i Moczara niż dla Wałęsy i Michnika). Polski październik przynajmniej był prawdziwy. Jak dzielił się z obecnej absolutnej hucpy wałęsowsko-kiszczakowskiej…

Za najciekawszą formę lat 80. uważam Zjednoczenie Patriotyczne “Grunwald”[1], do którego zresztą należał Skalski. Jeśli gra o wizję przyszłości, tylko marzę o kompletnie suwerennej, niepodległej, niezależnej Polsce w dowolnym, partnerskim, nieformalnym ruchu z Chinami i Indiami. Niestety, żadna z wielkich partii politycznych nie posiada czegoś takiego w rodzimej “możliwości programowej”. Wiem, iż Andrzej Lepper promował opcję chińską, jednak to szybko zamierzchła przeszłość. Mogę tylko się radować, że nasz bohater, Stanisław Skalski, współpracował z lepperowską “Samoobroną“. Mówiąc kolokwialnie: wiedział facet, tego korzystne!

Reklama: http://atamanshop.pl/pl/83-bluza-outsidewear.html,
http://atamanshop.pl/pl/38_ultra-patriot