Kurtka oraz typ sylwetki

Wbrew pozorom, wybranie dobrej kurtki zupełnie nie jest poprawne. Nie starczy bowiem wstąpić do hotelu, zdjąć z wieszaka pierwszą kurtkę, która wpadła nam w oko i jechać do kwoty.

stoprocent
kurtki stoprocent
Oczywiście jedno jak w sukcesie innych ubrań, przy wyborze okrycia wierzchniego należy się kierować swoim typem konstrukcji. Dzięki temu będziemy wiedzieć, jaki typ i produkty wybrać, a jakich się wystrzegać.
Rodzaj konstrukcji “klepsydra” – szerokie ramiona, wielki biust, wąska talia, szerokie biodra
Figura “klepsydra” właściwie będzie przypominać w ciasnej, przystosowanej na całej długości, dłuższej kurtce. Wartościowy jest pasek w talii, jednak nie zawsze konieczny.
Rodzaj konstrukcje “jabłko” – szerokie ramiona, przestronny biust, szerokie biodra, bez wzięcia w talii
Ten typ konstrukcji ładnie robi w lżejszych kurtkach. Wydatny brzuch dobrze ukryje fason peleryny, i w sukcesu mniejszego terenu można wstawić na pas, jaki “sprawi” poniesienie w talii.
Rodzaj konstrukcji “gruszka” – wąskie ramiona, mały biust, wcięcie w talii, szerokie biodra
Osoby o konstrukcji gruszki powinny znajdować kurtki ze zdobioną górą – wszelkie naszywki, zdobienia, pagony są tu mile widziane. Proporcje sylwetki wyrównają także ogromniejsze rękawy. Przyda się i pasek albo zwężenie w talii, ale poddawać będzie ponad okrycie o wyglądu peleryny.
Typ konstrukcje “kielich” – szerokie ramiona, przestronny biust, wąskie biodra
Doskonałym gatunkiem przy takim człowieku postawy jest kurtka z ograniczoną górą, dekoltem i rozszerzanym dołem ze ściągaczem, czy tak nazywana “bombka”. Warto dać uwagę, czy nie posiada poduszek lub pagonów, które poszerzają ramiona.
Typ konstrukcje “kolumna” – wąskie ramiona, mały biust, wąskie biodra
Tego typu osoba wymaga kurtki, która doda jej kobiecych kształtów. Najwłaściwszy gatunek to małej długości albo długie okrycie, z obowiązującym paskiem albo zwężeniem w miejscowości talii.
Końcówka zimy to opłacalny moment, aby rozejrzeć się za kurtką na ewentualny sezon. W moc sklepach trwają wyprzedaże kurtek zimowych. Potrafimy się tam dostarczyć w najatrakcyjniejsze fasony okryć w natłok gorszych wartościach niż typowe.