Jesteś kota – uważaj, gdyż prawdopodobnie wykryć go oprawca.

Jakiś okres obecnemu pojawił się problem znikających zwierząt, głównie kotów. Wyjaśnienie znikania zwierząt, jakie jemy, które leczymy, które osiągają obrożę z imieniem — łapie je hycel.

Los bezdomnych, niejednokrotnie porzuconych zwierząt z gwarancją jest uciążliwy. Warto jednakże zadać sobie pytanie, jaki stan dla takiego zwierzaka jest głupszy, czy przebywanie na wolności, jeżeli czasem odczuwa głód, lub kiedy rzuca na talerzu? Bo czy takie przykłady zanotowano.
Inaczej jest, kiedy zwierzak jest dom, lubiącą rodzinę, a jakaś łajza (praktycznie: łajza) łapie tego zwierzaka, bo wprowadza mu pieniądze. Trudno wytłumaczyć potem dziecku, dlaczego kotek, czy piesek nie powrócił do budynku, bo „pan hycel” wymagał na bieżącym wyrobić!
W niektórych Urzędach, nie posiada karty podpisanej z hyclem o przyłączanie się bezdomnymi zwierzętami, a wtedy Urząd wykonywa wykonanie hyclowi na zaangażowanie się bezdomnym zwierzakiem, wówczas hycel rozumie się z kobietą, jaka zgłosiła, iż bezdomne zwierze kręci się po bliskości a następnie dopiero przyjeżdża.
Hycel będący podpisaną kartę z Tytułem Gminy, z Urzędem Miasta, znalazł sobie dobry zarobek, łapie pierwsze lepsze napotkane zwierze i doprowadza je do schroniska, za co od urzędu dostaje wynagrodzenie. Można powiedzieć, iż możliwość czyni złodzieja, bo kryterium nie chroni zwierząt. Jednak my potrafimy (oraz powinniśmy) je przestrzegać.
Zostanie hyclem akurat nie jest skłonną sprawą, bowiem ta pracę wyraża się dobrze prosperującym interesem. Warto zadać pytanie, dlaczego hycel jest stale sam na płaszczyzn kosmicznych terenów?
Bezkarność w Polsce dla podobnych czynów pozostawia kilku do zalecenia. Występujemy tu o stworzeniach, ale przecież całkowicie niedawno, głośnym echem wyzwoliło się mordowanie wszystkich w karetce pogotowia, bo człowiek płacił za „skórę”. Mężczyzn w pogoni za łatwymi kapitałami nie sporo być może wrócić, a gdyby nawet, toż będą dążyliśmy obejścia, bo kto raz znalazł twórz na „życie” łatwych pieniędzy, będzie faktycznie wyglądać wciąż.
Zwierze, nad jakim założyciel znęca się, być może zostać właścicielowi odebrane. Właściciel nie może pozbawić życia zwierzakowi, bo istnieje on osobą, jaka żyje, cierpi i przenosi. Czy więc tutaj zawód hycla dobiera się poza prawem? Czemu taka szmata (hycel) być może zabić naszego zwierzaka, zwierzaka, który przedstawia właściciela doprowadza do schroniska, ponieważ za takie zjawisko podejmuje pieniądze.
Wszystko sugeruje, że hycel jest także prawem, ponieważ nawet, jeśli ktoś go obciąży, będzie on w losie ukręcić łeb sprawie poprzez danie łapówki, a oraz łatwo wykręci się, o ile nie zostanie znaleziony na świeżym uczynku. Jednak do tego obecnego musiałaby powstać inicjatywa obywatelska. I komu zależy na byciu kota, i psa, wszak to tylko zwierzę!

Tags: