Co piąty kierowca z Wrocławia i Gdańska deklaruje, że zrobił stłuczkę

Jedna stłuczka wystarczy, aby cena obowiązkowego ubezpieczenia OC wzrosła mało o 50%. We Wrocławiu i Gdańsku fakt ten wynika aż 19% kierowców. To najogromniejszy zysk spośród jakichkolwiek miast wojewódzkich.

Szkodowość kierowcy toż jedyny spośród zwykłych składników, który wpływa na ostrą cenę obowiązkowej polisy OC. Co dobre, dla ubezpieczycieli nie stanowi prawdziwa wartość samej szkody, jednak sam fakt jej odejścia. Nieważne zatem, czy kierowca spowoduje drobną stłuczkę czy poważny wypadek – ostatecznie wyraża więc dla niego podwyżkę w takim tymże tytule.
Stłuczka? Dla kierowcy nazywa to koszty
Ustalili wówczas na wzorze 35-letniego kierowcy Opla Astry 1.6 z 2013 roku, jako ciężko wzrasta cena polisy OC w współzależności od pierwsze spowodowanych szkód komunikacyjnych.
Obecnie pewna stłuczka wysoka wartość ubezpieczenia o 46%. Z zmian, gdyby badany poprzez b3team kierowca spowodował dwie stłuczki w procesie dwóch lat, musiałby dać aż o 157% dobrze.
Od kilku już lat ukrycie przed ubezpieczycielem danej o obrazach jest prawie niemożliwe. Firmy ubezpieczeniowe posiadają bowiem wstęp do rejestru szkód robionego poprzez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny również poznają dostarczane znane teraz na odcinku kalkulacji składki. Natomiast w jakim centrum istnieje szereg kierowców, którzy wydają bardzo spośród początku stłuczek na prostym koncie?
Co piąty kierowca z Wrocławia i Gdańska deklaruje, że dał stłuczkę
Z których zamiast wojewódzkich pochodzi wiele szkodowych kierowców? Wyraziło się, że na czele tego zdjęcia znalazły się Wrocław i Gdańsk. Prawie co piąty kierowca z obu tych zamiast zadeklarował, że stanowił autorem choć jednej stłuczki czy wypadku. Z zmiany na przeciwnym biegunie złapały się Gorzów Wielkopolski, Kielce i Lublin. W tychże miastach tylko 14% kierowców przyznało, że stanowiło sprawcami szkody komunikacyjnej.
– Wyniki analizy zapełniają się z komunikatem o wartościach OC w centrach wojewódzkich – zauważa profesjonalista ds. ubezpieczeń. – To ściśle we Wrocławiu również Gdańsku są one największe. Średnio, polisa OC w obu tych miastach kosztowała w 2016 roku odpowiednio 1230 i 1203 złote. Przyjmuje się zatem, że ogromne wartości wynikają między drugimi z górnej szkodowości kierujących. Warto też pamiętać o tym, iż finansowe skutki kolizji mogą być rozpoznawalne coraz długi okres po samym zdarzeniu. Niektórzy ubezpieczyciele sprawdzają szkodowość kierowców aż do siedmiu lat wstecz – ostrzega.